JoyJazz Dinle

JoyJazz sadece Jazz severler için kurulmuş bir karnaval radyosudur Jazz dışında başka tarzda yayın yapmayan JoyJazz kurulduğu günden beri jazz severlerin büyük beğenisini toplamıştır. Şuan için karasal yayın frekansı bulunmamaktadır sadece internet sitemiz olan JoyTurk.net, smart tvlerden ve karnaval uygulaması ile akıllı telefon ve tabletlerden dinlenebilmektedir.

Levent Öget, Duygu Mühürdar, Önder Focan, Tolga Ünsün, Görkem Yılmaz gibi tanınmış programcı kadrosu ve Caz Fotoğrafları, Jazzville, Cazın 6 Teli, Cazın Kadrajı, Jazz Junction, Standarts & Classics, Vocal Jazz, Müdavim, Blue, Bossa Nova, Mainstream Jazz gibi keyifli programları ve caz müzikleri ile JoyJazz, gün boyu yanınızda!

JoyJazz Dinle
JoyJazz Dinle

JoyJazz yerli ve yabancı tüm caz müziklerini ve müzisyenlerini caz müzik severler için joyjazz radyosunda buluşturuyor. Kısaca caz nedir ondanda bahsedelim Amerikadaki Afrika kökenli siyahilerle özdeşleşmiş, bestelenmiş eserler üzerine doğaçlama yaparak,armonik yapısı değiştirilerek yapılan özgün bir müzik türüdür. Caz birkaç müzik türünün biraraya gelmesiyle oluşmuştur. Kullanılan akorlar armonik olarak daha inceliklidir. Rock’tan farklı olarak cazda çok uzun müzik cümleleri kullanılır. İyi bir caz müziği oluşturmak için nota hakimiyeti çok önemlidir.Zira doğaçlama çok önemlidir. Genel olarak distortion kullanılmaz.Ama kullanıldığı zamanlar da vardır.Ve hafif bir distortion tınısı tercih edilir. Diğer müzik türlerinde genelde bir gam üzerinden ilerlenir,cazda birden çok gam kullanılabilir. Swing, Bebop, Cool Caz, Hard Bop, Free Caz, Caz rock Fusion gibi 6 değişik tarzı vardır.

JoyJazz Programlar

All That Jazz
Standarts&Classics
PerformJazz
Vocal Jazz
Jazz Junction
Caz FotoğraflarıLevent Öget
Mehtap Demir Essentials
Müdavim
Nord
Blue
Avrupa’nın Cazı
Bossa Nova
Jazzino
Smooth Jazz
Mainstream Jazz
Me-Jazz
Jazzville
Soul&Jazzfunk
Cazın Kadrajı
Modern Jazz
Cazca: Müziğin Özgür Dili
Kerem Görsev’le – CazKerem Görsev
Latin Lover – Joy FM | Cumartesi 17.00 – 18.00
Jazz On Air
Soulshine – Soul müziğin köklerinden gelip bugününe farklı açılardan bakışlar atan Ayşecan Aral, her Pazar Soulshine’da sizlerle.
Mixed Jazz
Evde Çalabildiklerim
Old School – JoyJazz | Salı 21.00
Soul Sendikası – Dirk Vermeiren, özel soul arşivini her hafta Joy FM’de sizler için açıyor.

Joy Jazz için frekans bilgisi olmadığı için paylaşamıyoruz karasal yayına geçtği taktirde sitemiz üzerinden paylaşılacaktır.

- No Comments on this Post -

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir