JoyTürk Rock Dinle

JoyTürk Rock

JoyTürk Rock Geçmişten günümüze en iyi rock şarkıları sloganıyla yayın yapmaktadır. JoyTürk Rock piyasadaki Türkçe Rock konusundaki en büyük eksikliği fark ederek 2014 yılında piyasadaki eksiği kapatmak amacıyla amacıyla kurulmuştur. Türkiye’de rock tarzına verilen değer az olduğu için çok zengin bir rock arşivine sahip değildir, bu sebepten dolayı rock dışında başka yayınlara arada yer vermektedir.

JoyTürk Rock belki daha genç bir radyo olmasından dolayı yada Rock müziğin diğer müzik gruplarına göre daha az dinlenmesinden dolayı hakettiği yere gelememiştir karnaval radyoları arasında en az dinleyicisi olan radyolardan bir tanesidir. JoyTürk Rock Türkçe rock müzik dinlemek için en iyi alternatif radyolardan birisidir. Kesintisiz yayını, geçmişten günümüze en iyi yerli rock müzikleri ile JoyTurk Rock gün boyu yanınızda!

Kısaca Rock müzik hakkında bilgi vererek devam edelim, Rock müzik ilk olarak 1950 li yılların başında batı dünyasında çıkmıştır, daha sonrasında teknolojinin gelişmesiyle amplifikatörlerin yaygınlaşması, elektrogitarın rock müziğe girişini sağlamış, bu müziğe yeni bir soluk getirmiş ve daha sert müzikler yapılmaya başlanmıştır. 1960 ların başında Hard rock olarak bilinen garaj Rock meydana gelmiştir ve Elekro gitar, basgitar ve davul vazgeçilmez enstrümanlarıdır. Kendisini sürekli olarak yenileyen rock müzik kendi içerisinde; Hard rock, progresif rock, alternetif rock, pop rock, punk rock, industrial rock, senfonik rock gibi pek çok farklı alt dallara ayrılmıştır.

JoyTürk Rock Dinle
JoyTürk Rock Dinle

Kendi ülkemizde rock müzik denilince ilk akla gelen isimlerden Cem Karaca, Barış Manço, Şebnem Ferah, Özlem Tekin, Haluk Levent ve daha bir çok isim vardır ayrıca, Duman, Mor ve Ötesi, Yüksek Sadakat, Grup 84,Gece Yolcuları ve Manga gibi daha bir çok isim vardır.

JoyTürk Rock şuan için İstanbul’ da dahil hiç bir ilde karasal frekansı bulunmamaktadır şuanlık internet sitemiz sitemiz JoyTurk.net üzerinden, smart tvlerden, karnaval uygulaması ile akıllı telefon ve tabletlerden dinlenebilmektedir. Karasal frekansta yayına geçtiğinde internet sitemizden üzerinden frekanslarını paylaşacağız Karnaval app ve Karnaval.com kullanarak en son çalan 10 şarkı listesine, şarkı bilgilerine ve sözlerine, eski program kayıtlarına online olarak ulaşabilir, ücretsiz indirerek istediğiniz yerde dinleyebilirsiniz.

JoyTürk Rock Programlar:

Türkçe Rock Keyfi – Geçmişten günümüze en iyi Türkçe Rock şarkıları JoyTurk Rock’ta!
Müzik Kulübü – Lori Barokas

JoyTürk Rock İletişim Bilgileri:

ADRES / ADDRESS
Maslak Mah. A.O.S. 55. Sok. No: 2 Aksoy Plaza Kat: 2 34398 Sarıyer / İstanbul, Türkiye

TELEFON / PHONE
+90 212 368 6200

FAKS / FAX
+90 212 368 6299

JoyTurk Rock canlı yayını JoyTurk.net’de. Türkçe Rock müziklerini kesintisiz dinleyebileceğiniz tek radyo JoyTürk Rock‘ı online dinleyin. Türkçe Rock dinlemek istiyorsanız doğru adrestesiniz keyifli dinlemeler.

- No Comments on this Post -

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir